Warszawa Okęcie

Tanie loty Warszawa Okęcie. Lotnisko Warszawa Okęcie im. F. Chopina

Lotnisko Warszawa Okęcie, informacje ogólne

tanie loty warszawa okęciePort lotniczy Warszawa – Okęcie jest największym i najnowocześniejszym lotniskiem w Polsce, którego pracownicy obsługują prawie połowę ogólnego ruchu pasażerskiego w naszym kraju; w roku 2009 port ten odprawił ponad 8 milionów pasażerów i było to aż 12% mniej, aniżeli w roku poprzednim.

Sprzedaż Biletów Lotniczych Warszawa Okęcie. Najlepsze ceny biletów lotniczych tylko u nas. Szybko tanio i pewnie kupisz bilety lotnicze online i telefonicznie. Zapraszamy.

Historia tego portu sięga roku 1926, kiedy to została podjęta decyzja o jego budowie. Pierwsze budynki lotniska zostały wzniesione już w roku 1933, a jego otwarcie nastąpiło rok później. Niestety w czasie II wojny światowej lotnisko zostało zniszczone, jednak pomimo to nadal służyło ono pasażerom z wykorzystaniem tymczasowego budynku służącego jako terminal odpraw.

Następnie w roku 1969 wybudowano nowy dworzec lotniczy, który dopiero w latach 90-tych został zastąpiony nowoczesnym terminalem pasażerskim, wspartym następnie kolejnym terminalem, oddanym do użytku w 2008 roku. Obecnie port lotniczy zarządzany jest wyłącznie przez Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, które przekształciło się w Zarząd Ruchu Lotniczego i Lotnisk Komunikacyjnych.

Dojazd na Lotnisko Warszawa Okęcie:

Port lotniczy Warszawa – Okęcie zlokalizowany jest bardzo dogodnie, w odległości około 10 km w kierunku południowo zachodnim od centrum Warszawy, w dzielnicy Włochy, na osiedlu Okęcie, przy ulicy Żwirki Wigury numer 1. Jego współrzędne geograficzne wynoszą: 52° 09’ 57”N, 20° 58’ 02”E, co ułatwić może dojazd do lotniska osobom użytkującym przyrządy GPS.

Bilety Lotnicze Online i telefonicznie w stałej sprzedaży. Promocje na tanie loty Warszawa Londyn. Tanie bilety lotnicze Polska Chicago, bilety lotnicze Warszawa Nowy Jork, sprawdź promocje.

Dodatkowo pasażerowie dysponujący własne środki lokomocji do portu lotniczego z centrum stolicy dojechać mogą drogą nr E30 Alejami Jerozolimskimi, z której zjechać należy w drogę nr 634 i ulicą Żwirki Wigury dojeżdża się bezpośrednio do lotniska. Z kolei, dla jadących od strony południowej Polski droga do lotniska prowadzi przez Aleje Krakowskie oraz ulice: 17 stycznia i Żwirki i Wigury; pasażerowie jadący m.in. z Poznania, czyli z Polski zachodniej kierując się ulicami: Połczyńską, Walską, Aleją Tysiąclecia, Bitwy Warszawskiej i Banacha docierają do celu; od strony północnej części kraju, w drodze do lotniska, przemierzyć należy: Wisłostradę, Aleję Armii Ludowej, Trasę Łazienkowską; od strony wschodniej zaś jadący do portu przejechać muszą ulicami: Płowiecką, Ostrobramską, Aleją Armii Ludowej i Wawelską, kończąc trasę na ulicy Żwirki i Wigury.

Wszyscy korzystający z własnego samochodu skorzystać mogą z jednego z czterech parkingów zlokalizowanych nieopodal portu lotniczego. Wśród nich znajdują się dwa parkingi wielopoziomowe i jeden terenowy, wszystkie oferują łącznie 3700 miejsc parkingowych, umożliwiających zarówno parkowanie krótkoterminowe, jak i długoterminowe, a także dla osób niepełnosprawnych.

Z kolei pasażerowie, którzy nie posiadają własnego środka lokomocji do, bądź z lotniska na Okęciu dotrzeć mogą transportem zorganizowanym, w tym taksówkami jednej z firm: Merc, MPT, bądź Sawa, albo autobusami komunikacji miejskiej o numerach: 148 – jadącego przez dzielnicę Ursynów do Pragi Południe; 175 – kierującego się przez dworzec kolejowy do centrum, do placu Piłsudskiego oraz 188 – realizującego trasę z lotniska do Pragi Południe; wszystkie powyższe kursujące od godziny 5.00 rano do godziny 23.00, bądź linią nocną nr N32 dowożąca pasażerów z lotniska do dworca kolejowego Warszawa – Centralna; podróż trwa około 30 minut. Ponadto inna firma autokarowa – Polski Express oferuje pasażerom połączenia z ponad trzydziestoma różnymi miastami Polski.

Dodatkowo dla wszystkich zainteresowanych, na terenie terminali działa wiele firm oferujących usługi wynajmu samochodów, a wśród nich m.in. firmy: Avis, Budget, Europcar, GE-CAR, Hertz, National i Sixt.

Linie lotnicze na lotnisku Chopina w Warszawie:

Z lotniska Warszawa odlatują linie lotnicze czarterowe, cargo, regularne jak i tanie linie lotnicze, między innymi: Emirates, Qatar Airways, Airberlin, Belavia, Sprint Air, Eurolot, Air One, Brussels Airlines, British Airways, Czech Airlines, Finnair, KLM, Lufthansa, Norwegian, Swiss, Ta portugal, Turkish Airlines, Wizz Air, WOW Air, UIA, SAS i inne.

bilety lotnicze z warszawy

Lotnisko Warszawa – Infrastruktura

Całość portu lotniczego Warszawa – Okęcie obejmuje łącznie 500 hektarów powierzchni. W skład infrastruktury lotniska wchodzą obecnie cztery budynki terminali pasażerskich, w tym: terminal T1 o powierzchni użytkowej prawie 51 tysięcy m2 i przepustowości 3,5 mln pasażerów, terminal T2 o powierzchni prawie 100 tysięcy m2 przepustowości 6,5 mln pasażerów oraz dodatkowy Terminal VIP Aviation – nowoczesny budynek przygotowany specjalnie dla pasażerów korzystających z prywatnych i korporacyjnych samolotów. Łączna przepustowość niemalże jest w pełni wykorzystywana, co wywołuje konieczność niedalekiej rozbudowy infrastruktury lotniskowej.

Z kolei dla potrzeb przylotów i odlotów lotnisko Warszawa – Okęcie dysponuje dwiema drogami startowymi o wymiarach 3690 i 2800 metrów długości oraz 60 i 50 metrów szerokości, które przecinają się oraz 21 drogami kołowania, co łącznie umożliwia przeprowadzenie 34 operacji lotniczych w ciągu godziny.

Cała infrastruktura lotniska jest bardzo dobrze rozplanowana i przygotowana organizacyjnie, zgodnie z europejskimi standardami jakości, umożliwiając pasażerom, w tym także osobom niepełnosprawnym, sprawne, bezpieczne i komfortowe warunki przemieszczania się po terenie całego portu lotniczego. Zarówno przed wylotem, jak i po wylądowaniu, pasażerowie na terenie lotniska skorzystać mogą z wielu różnorakich usług, przygotowanych specjalnie dla ich przez punkty handlowo-usługowe.

I tak, do dyspozycji klientów swoje oferty przygotowały: różnorakie sklepy, m.in. firm: Baltona, W. Kruk, Jubiler, salony prasowe, księgarnie, biura podróży, biura ubezpieczeniowe, kwiaciarnie, kawiarnie, puby, restauracje, w tym m.in.: Inmedio Cafe, Voyage Cafe, Coffeeheaven, Cafe Nescafe, czy „Sami swoi”, m. in.: RUCH, RELAY, Inmedio, czy VIRGIN; punkty pocztowe, kantory, punkty bankowe a także taras widokowy.

Ponadto, za dodatkową opłatą, bądź nieodpłatnie dla posiadaczy biletów klasy business, port lotniczy przygotował specjalne salony Executive Lounge (Bolero, Ballada oraz Preludium), w których można odpocząć i zrelaksować się, korzystając z drobnych usług świadczonych na miejscu.

Alternatywą, a zarazem portem zapasowym dla Warszawy – Okęcie jest port lotniczy Kraków – Balice. Znajduje się on w odległości prawie 300 kilometrów na południe i oferuje bardzo szeroką gamę połączeń zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Można tam przykładowo nabyć tanie bilety lotnicze na tanie loty i tanie przeloty do: Londynu, Liverpoolu w Wielkiej Brytanii; Paryża we Francji; ale także do Chicago w USA.

Innym portem lotniczym, które może stanowić kolejną alternatywę dla lotniska w Warszawie jest port lotniczy w Poznaniu, zlokalizowany również w odległości około 300 km od stolicy, w kierunku zachodnim. Z Poznania wylecieć można zarówno regularnymi, jak i tanimi liniami lotniczymi, które oferują tanie bilety lotnicze na samoloty lecące m.in. do: Rzymu, Alicante, Barcelony, Sztokholmu, czy Dublina.

Lotnisko Warszawa Okęcie – w roku ubiegłym obsłużyło największa liczbę pasażerów w Polsce. Pomimo odejścia z lotniska tanich linii lotniczych easyJet oraz Ryanair liczba pasażerów nie spadła drastycznie. Dogodne położenie oraz sąsiedztwo największej aglomeracji miejskiej w Polsce zapewniają portowi lotniczemu w Warszawie nieustanny rozwój. Aktualnie Warszawa Okęcie obsługuje kilku tanich przewoźników, między innymi tanie linie Wizzair, Norwegian, Aerlingus oraz Germanwings. Bilety wszystkich linii lotniczych mogą Państwo zakupić korzystając z naszej infolinii oraz wyszukiwarki biletów lotniczych.

Drugim lotniskiem pasażerskim w Warszawie jest lotnisko Warszawa Modlin. Zapraszamy do zakupu biletów lotniczych.

Jeśli interesują Cie tanie loty Warszawa Okęcie – dobrze trafiłeś! Kup tanie bilety lotnicze z Warszawy przez internet lub telefonicznie. Nie przepłacaj u pośredników. W naszej ofercie m.in.: